Kupina se gaji u sistemu špalira sa međurednim razmakom sadnje od 3.0 m dok je razmak u redu 1.5m. Nakon sadnje, u toku vegetacije iz sadnica će se razviti nekoliko izdanaka.
Za razliku od maline, oni se ne proređuju, već kada dostignu dužinu od 1 metar, vrši se njihovo pinciranje (zakidanje vrhova). Ovom pomotehničkom mjerom se pospješuje rast bočnih mladara koji treba da donesu rod naredne godine.
Rezidba se obavlja rano u proljeće prije kretanja vegetacije. Po žbunu se ostavljaju 3-4 izdanka koji su zdravi i bez vidljivih oštećenja. Ostavljeni ljetorasti se vezuju za žice u vidu lepeze čitavom dužinom špalira. Centralni izdanak kao i izdanci koji se nalaze lijevo i desno od njega prekraćuju se na 20-40 cm iznad najgornje žice.
Na ostavljenim ljetorastima, bočni izdanci se orezuju na način što se prekrate na 3 pupoljka, odnosno na dužinu 20-25 cm u zavisnosti od sorte. Međusobno rastojanje između prekraćenih pupoljaka treba da iznosi oko 10 cm dok se suvišni izdanci uklanjaju do osnove.
U toku vegetacije slično kao i kod maline, do prve dekade juna se vrši uklanjanje svih novoizbilih izdanaka. Izdanci koji se pojave nakon ovog perioda ostavljaju se za rod naredne godine, a kada dostignu porast od 1 m vrši se njihovo pinciranje u cilju stimulisanja porasta bočnih izdanaka.
Kao i kod maline, nakon izvršene berbe, mladari koji su donijeli rod uklanjaju se do osnove, iznose iz zasada i spaljuju.
Izvor: Savjetodavna služba u biljnoj proizvodnji