Danas su širom Crne Gore dijeljeni plastenici, koje je putem javnog poziva, širom Crne Gore dodijelilo Ministarstvo poljoprivrede. Ukupno 2500 plastenika od po 50 kvadrata. Mjera koja je za vrijeme Ministra Stijovića najavljivana kao pompezna. Doduše tada je u planu bilo podijeliti plastenika od 100 metara kvadratnih.
Iako nezadovoljni, građani su preuzimali konstrukcije, najlon i zakačke.
U nastavku uputstvo za postavljanje plastenika:
Podijeljeno je 12 armaturnih šipki od kompozitnog materijala, najlon dimenzija 8x14metara i kopče za povezivanje konstrukcije i najlona.
Veliki dio Danilovgrađana nije upoznat sa načinom postavljanja ovog plastenika pa smo tako kontaktirali Zelene vrtove, kompaniju koja je, putem tendera, izabrana sa dristribuciju plastenika.
Preporučene dimenzije plastenika su 6×8 metara.
Potrebno je prvo kanapima označiti površinu odnosno pravougaonik dimenzija 6 sa 8 metara.
U okviru podrške dodijeljeno je 12 šipki od kojih su dvije koje su većeg prečnika (fi 16). Ove dvije šipke su šipke koje idu na početku i kraju plastenika. Šipke se zabadaju u zemlju u dubinu od 40cm ili se kupe cijevni ankeri koji se ubodu u zemlju, a u koje se potom postavi armaturna šipka (fi 16).
Nakon što se postave prva i poslednja šipka odnosno luk (a možete ići i redom od prve ka poslednjoj), potrebno je na razmacima od 1 metara postavljati odnosno u zemlju zabadati sledeće lukove.
Na ovu radnju se ukupno utroši 9 armaturnih šipki.

Dimenzije postavljenog plastenika, 6×8 metara
Preostale tri šipke se postavljaju tako da povezuju lukove. Jedna se postavlja tako da lukove povezuje u vrhu dok se preostale dvije postavljaju sa strana (na sredinama) i one takođe povezuju lukove.
Na fotografijama možete vidjeti na koji način se povezuju lukovi sa armaturnim šipkama koje ih povezuju. Najlon se za armaturne šipke kači sa zakačkama koje su došle uz konstrukciju. Najlon se postavlja na temperaturama koje su veće od 20 stepeni celzijusa kako bi se najlon najbolje postavio.
Preporučuje se da se u okvirima plastenika, sa spoljašnje strane, iskopaju kanali dubine 30-40cm u kojima se polaže najlon koji prelazi preko preko luka. Potom se preko najlona vrati zemlja, na ovaj način se najlon zateže a ujedno daje i stabilnost konstrukciji.
Ovo je samo jedan od mogućih načina postavljanja i učvršćivanja plastenika (mogu se postavljati ankeri, šipke ubetonirati u plastične cijevi i sl.)
Kako uz plastenik nisu došla vrata, u nastavku vam prenosimo jedno od mogućih rješenja koje smo pronašli na internetu.