prije 4 godine
5

Vlada Srbije: Ograničićemo izvoz pšenice, biće je dovoljno za cijeli region

Vlada Srbije tokom iduće sedmice će donijeti odluku da ograniči izvoz pšenice i da će samo uz njenu dozvolu pšenica moći da bude izvezena, kako bi mlinovi u toj državi nastavili da rade i zarađuju, kazao je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u TV intervjuu.

“Danas je najavljena najveća nestašica pšenice u svijetu. Važno je da kažem da će kod nas biti dovoljno pšenice za nas i cio region jer Srbija ima dovoljno pšenice i kukuruza“, objasnio je Vučić, dodajući da će biti obezbijeđene potrebe Srbije, ali i potrebe zemalja regiona - Sjeverne Makedonije, Crne Gore, Albanije i Bosne i Hercegovine, prenosi portal Radio-televizije Vojvodine.

Podijelite

Seljak Savjetuje

Blog najpoznatije crnogorske poljoprivredne platforme Seljak.me

Informišite se i budite u toku sa najnovijim dešavanjima u svijetu poljoprivrede.

Seljak.meDodaj oglas