prije 4 godine
273

Sastanak sa predstavnicima mljekara Lazine, Srna i Nika

Predstavnici Ministarstva pojloprivrede, šumarstva i vodoprivrede, generalni direktor Direktorata za poljoprivredu Miroslav Cimbaljevič i načelnik Direkcije za stočarstvo Ranko Bogavac danas su u održali sastanak sa predstavnicima mljekarskog sektora, Milutinom Đuranovićem iz mljekara Lazine, Zorkom Šljukić iz mljekare Srna i Tadijom Šljukićem iz mljekare Nika.

Sastanak je održan u cilju pronalaženja modela kreiranja povoljnije atmosfere na relaciji proizvođač-mljekara-potrošač. Iznešeni su problemi iz ugla proizvođača i prerađivača mlijeka i plasmana proizvoda.

Pomenute mljekare su izašle sa zajedničkim stavom po pitanju regulisanja pitanja vezanih za aktuelnu situaciju u mljekarskom sektoru.

Razmijenjena su mišljenja, i postavljeni okviri za dalje korake kako bi u narednom periodu došli do povoljnog zajedničkog rješenja pri čemu bi svi u lancu mljekarske proizvodnje bili zadovoljni.

Podijelite

Seljak Savjetuje

Blog najpoznatije crnogorske poljoprivredne platforme Seljak.me

Informišite se i budite u toku sa najnovijim dešavanjima u svijetu poljoprivrede.

Seljak.meDodaj oglas