prije 4 godine
178

Sastanak predstavnika Ministarstva i Instituta za sjemenarstvo i povrtarstvo Smederevska Palanka

 

Državni sekretar Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede mr Nebojša Veličković i generalni direktor Direktorata za poljoprivredu mr Miroslav Cimbaljević održali su sastanak sa dr Almirom Muhovićem, direktorom Instituta za sjemenarstvo i povrtarstvo Smederevska Palanka, gdje su postavljeni modeli za ostvarivanje buduće saradnje.

Fokus razgovora bio je na značaju i kapacitetima sjemenarske i povrtarske proizvodnje i mogućnostima unapređenja saradnje sa Institutom iz Srbije.

Gospodin Muhović je upoznao kolege sa organizacijom i djelatnostima Instituta i izrazio interesovanje za razvoj poljoprivrednog sektora u Crnoj Gori. Govoreći o mogućnostima projekta u Crnoj Gori, direktor Instituta je predočio modele za uspostavljanje kooperantskih odnosa.

Predstavnici Ministarstva su, kako se navodi u saopštenju MPŠV, iskazali interesovanje za projekte Instituta i istakli spremnost da se kroz savjetodavne službe i Agrobudžetske mjere da doprinos u cilju uspostavljanja saradnje i unapređenja sjemenarske i povrtarske proizvodnje.

Na sastanku je usaglašeno da postoji veliki prostor za unapređenje odnosa, te da će u narednom periodu intezivirati saradnju i organizovati posjete kako bi se kroz razmjenu znanja i iskustava došlo do rezultata od obostranog interesa.

Podijelite

Seljak Savjetuje

Blog najpoznatije crnogorske poljoprivredne platforme Seljak.me

Informišite se i budite u toku sa najnovijim dešavanjima u svijetu poljoprivrede.

Seljak.meDodaj oglas