Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove obaviještena je od strane Delegacije Evropske unije za Crnu Goru, da je u proizvodu „Delightfully Amisa Gluten Free Organic Pancake Mix Light&fluffy“, Batch: 229597. BBD: 30.08.23, porijeklom iz Njemačke, sa sirovinom iz Holandije, a nakon što je bio predmet službene kontrole na tržištu, utvrđeno prisustvo atropina i skopolamina, iznad maksimalno dozvoljene količine.
U obavještenju je naznačeno da je realizovan izvoz u Crnu Goru ovog proizvoda, a u pitanju je organsko teff brašno.Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove je odmah po dobijanju RASFF notifikacije obavijestila uvoznika da odmah i bez odlaganja povuče iz prometa gore navedeni proizvod od svih subjekata kojima je isporučen.
Zbog visokog rizika po zdravlje ljudi, Uprava apeluje na potrošače da ovaj proizvod ne konzumiraju i da, ako su ga kupili, vrate proizvod u objekat u kojem je kupljen.



Blog najpoznatije crnogorske poljoprivredne platforme Seljak.me
Informišite se i budite u toku sa najnovijim dešavanjima u svijetu poljoprivrede.
Seljak.meDodaj oglas