prije 2 godine
12

Jubilarni 10. Novogodišnji sajam lokalnih proizvoda

Jubilarni, 10. Novogodišnji sajam lokalnih proizvoda koji je ove godine okupio preko 200 izlagača iz različitih gradova Crne Gore, danas je svečano otvoren u nikšićkom Sportskom centru uz bogat kulturno-umjetnički program. Tokom tri dana trajanja sajma više od 200 izlagača predstaviće svoje proizvode.

Organizator Sajma je Opština Nikšić u partnerstvu sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Crne Gore, Turističkom organizacijom Nikšić, Mikrokreditnom institucijom Alter Modus i Sportskim centrom Nikšić. Izlagačima i posjetiocima se obratio ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Vladimir Joković, upućujući riječi podrške poljoprivrednim proizvođačima, te navodeći da “u Ministarstvu mogu vidjeti sopstvenu kuću, čija vrata su uvijek bila i biće otvorena za saradnju, kako bi udruženim snagama doprinijeli napretku poljoprivrede u Crnoj Gori.

Preko IFAD programa, kako je naveo ministar Joković, u periodu od prethodne dvije-tri godine opštini Nikšić je obezbijeđena pomoć u iznosu od 2,7 miliona eura i poručio da je važno da Crna Gora manje uvozi, a što više proizvodi.

Ispred Opštine Nikšić prisutnima se obratio predsjednik Opštine, Marko Kovačević, ističući da su veoma ponosni što nastavljaju sa ovom značajnom tradicijom. Ovaj sajam ima i humanitarni karakter, te će ove godine 15 naugroženijih porodica dobiti pakete domačih proizvoda”- kazao je g-din Kovačević i zahvalio se svima koji su učestvovali u organizaciji sajma, a posebno Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede. Prisutnima su se obratili i predsjednik Opštine Plužine, Slobodan Delić i direktor filijale Altermodusa u Nikšiću, Velibor Nikolić.

Izvor: Ministartsvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede
Podijelite

Seljak Savjetuje

Blog najpoznatije crnogorske poljoprivredne platforme Seljak.me

Informišite se i budite u toku sa najnovijim dešavanjima u svijetu poljoprivrede.

Seljak.meDodaj oglas